8 vasario, 2023

2021 Metai mūsų dresavimo mokyklai buvo gan intensyvūs. Labai daug visko įvyko… Visi plušėjome iš peties ir ruošėmės įvairioms varžyboms bei egzaminams.

Metus pradėjome Kovo 30 dieną. Barakuda Plieninė iltis laikė savo pirmą veislinę apžiūrą (Körung). Kurioje ji pasirodė nuostabiai. Stabilus šuo su puikia kontrole.

Kai sulaukėme Gegužės Plieninės ilties mokiniai nutarė save išbandyti Obedience sporte (OBD). 2021.05.01 OBD 0 klasėje dalyvavo WAITAS KARŠUVA su Luku Š. ir Night strong guard Baron otard Jolita R. Pasirodymas šioje sporto šakoje abiems dalyviams buvo pirmas tai naturalu, kad ir jauduliukas šiek tiek pakišo koją. Nepaisant to Lukas Š. su savo augintiniu užėmė IV vietą, o Jolita R. su savo dobermanu užėmė II vietą.

Atėjo jau ir Birželio 13 diena ir mes su Barakuda Plieninė iltis startavome IGP1 egzamine. Mums sekėsi visai neblogai, tačiau šiek tiek strigo pėdsekystė. Nepaisant to egzaminą išlaikėme sėkmingai ir pagirtinais balais: A77, B94, C97

Šiek tiek atsipūtus ir pailsėjus mes pradėjome dirbti prie Plieninės ilties metų renginio „Hans Verbruggen seminar at Plieninė iltis”. Seminarą vedė visame pasaulyje gerai žinomas treneris Hans Verbruggen. Jis visada labai aiškiai ir sumaniai pateikia idėjas, kurios tikrai yra vertos dėmesio. Esame begalo dėkingi Jam už žinias ir įžvalgas, kurių mums visada taip trūksta.

Pasibaigus seminarui, iškarto pradėjome ruoštis rudeniui. Nes mes turėjome labai intensyviai sudėliotą grafiką, o reikėjo dar daug treniruotis ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai.

Tai pradėsime nuo Rugsėjo 09-12 dienomis vykusio Čempionato Lenkijoje „ZKwP IGP Polish Championship 2021”. Į šį čempionatą išvykome su Atlantas Laukinė vilkauogė ir mes su juo dalyvaujame IGP3 disciplinoje.

Nuostabi atmosfera, geras oras, puiki kompanija. Atrodė viskas tobula, tačiau ne viskas sekėsi taip kaip suplanavome… To pasekoje gavome tokius rezultatus: A-7, B-84, C-66. Tačiau labai nenusiminėme, nes tai yra dar viena patirtis kuri mums buvo neįkainojama.

Tik spėjome grįžti iš Lenkijos, kelias dienas atsipūtę, išvažiavome į Vilnių. Vilniuje vyko pirmoji Figurantų stovykla Lietuvos istorijoje, todėl nenorėjome praleisti progos joje sudalyvauti.

Helper Camp Lithuania organizavo SmartDog įkūrėjas Karolis G. Tai buvo gan intensyvios 3 dienos. Begalo daug žinių, šunų ir geros nuotaikos. Kartu su Luku Masevičiumi praleidome tikrai gerą laiką su bendraminčiais ir pasisėmėme naujų idėjų ateičiai.

Na ką, šiek tiek atsipūtę mes ir vėl varžybose. Šį kartą „LVASK rudens kauss” varžybose Latvijoje. Tik šį kartą prisijungė ir didesnė komandos narių kompanija. Justinas P. su Hugo dalyvauja UPR1, aš su Atlantas Laukinė vilkauogė IGP3 ir su Chaos Plieninė iltis BH/VT disciplinose. Roberta R. su Marliu BH/VT.

Taigi rezultatai buvo tokie:

  • Atlantas laukinė vilkauogė IGP3: A 81, B 78, C 84
  • Chaos Plieninė iltis BH/VT: I Vieta ir tapome Latvijos BH/VT čempionais
  • Roberta R. su Marliu BH/VT: II vieta ir tapo Latvijos BH/VT vice čempionais
  • Justinas p. su Hugo UPR1: Išlaikyta

Smagiai praleidę laiką Latvijoje visi pradėjom ruoštis paskutiniam mūsų metų čempionatui „LVASK DRAUGUŽIO TAURĖ 2021”. Į jį užsiregistravome su Chaos Plieninė iltis ir Atlantas laukinė vilkauogė, Justinas P ir Hugo, Jolita R. su Calipso Plieninė iltis, Roberta R. su Marliu, Lukas Š. su Bitu

Visi labai gerai pasirodėme ir beveik išpildėme savo tikslus. Buvo daug jaudulio ir nerimo, tačiau visi kaip kumštis atlaikėme įtampą.

  • Aš su Chaos Plieninė iltis – BH/VT I vietą ir tapome Lietuvos BH/VT Čempionais
  • Aš su Atlantas Laukinė vilkauogė – IGP3 A92, B85, C84 I vieta visose disciplinose ir tapome Lietuvos 2021 IGP čempionais.
  • Justinas P. ir Hugo – UPR1 Išlaikta
  • Roberta ir Marlis – BH/VT išlaikyta
  • Jolita R. ir Calipso Plieninė iltis – BH/VT II Vieta ir tapo Lietuvos BH/VT vice čempione
  • Lukas Š. ir Bitas – UPR1 Išlaikyta

Ir metų pabaigai jau kaip viskas nurimo ir nebuvo jokių suplanuotų čempionatų, mes su Chaos Plieninė iltis nutarėme išlaikyti paskutinį egzaminą šiais metais. Tai buvo pirma veislinė apžiūra (Körung) mažyliui Chaos Plieninė iltis. Po jos jau supratome, kad einame teisingu keliu.

Tiek daug įspūdžių ir emocijų turėjome savo 2021 metais. Dabar vėl grištame į savo treniruotes ir ruošiamės kitam sezonui