3 sausio, 2024 | Naujienos

Plieninės ilties 2022 metų pasiekimai

Chaos ir Gaja

2022 metus Plieninė iltis pradėjo nuo varžybų. 2022 Balandžio 8-10 išvykome į Lenkiją, kur buvo tarptautinės METBOX CUP CACIT 2022. IGP1 kategorijoje varžybose startavo Chaos Plieninė iltis su Skirmantu ir Calipso Plieninė iltis su Jolita. Turėjome viziją, kad šie nuostabūs šunys sugebės išlaikyti savo IGP1 Egzaminus varžybų metu. Taip ir įvyko! IGP1 kategorijoje Chaos su Calipso pasidalino 4-5 Vietas. Žinoma norėjosi pasiekti didesnių rezultatų, tačiau šunims IGP kategorijos startas buvo SUPER Sėkmyngas. Tuo labiau IGP1 kategorijoje Chaos gavo prizą už geriausią Apsaugos dalį.

Read more
18 liepos, 2023 | Patarimai

Klasikinis kondicionavimas: psichologijos ir elgsenos mokslas

Klasikinis kondicionavimas yra mokslas apie tai, kaip asociacijos tarp skirtingų įvykių gali veikti mūsų elgseną. Šis reiškinys yra pagrindas daugelio gyvūnų, įskaitant žmones, mokymosi procesams.

Šis terminas dažniausiai siejamas su Rusijos fiziologu Ivanu Pavlovu. Pavlovas, dirbęs su šunimis, pastebėjo, kad šunys pradėjo seiliuotis matydami maisto tiekėją, net jei jis neturėjo jokio maisto. Tai paskatino Pavlovą ištirti šį reiškinį ir jo rezultatai sudaro klasikinio kondicionavimo teorijos pagrindą.

Read more
21 gegužės, 2023 | Patarimai

Šunų dresavimo nauda: kodėl tai svarbu?

Plieninė iltis

Šunų dresavimas yra labai svarbus procesas, kuris ne tik padeda šunims geriau suprasti savo šeimininkus, bet ir stiprina ryšį tarp šeimininko ir šuns. Šunų dresavimas taip pat gali padėti išvengti problemų su šunų elgesiu ir padėti šunims tapti laimingais, sveikais ir gerai prisitaikytais nariams jūsų šeimoje.

Read more
15 gegužės, 2023 | Patarimai

Nepageidaujamas šunų elgesys ir kaip jo išvengti

Chaos ir Gaja

Šunų savininkai dažnai susiduria su įvairiais elgesio iššūkiais, tokiais kaip agresija, nuolatinis lojimas, daiktų kramtymas ar išsiskyrimo nerimas. Nepageidaujamas šunų elgesys gali būti ne tik erzinantis, bet ir kelti pavojų tiek šunui, tiek žmonėms. Tačiau su tinkamais metodais ir kantrybe galima išmokyti šunį tinkamo elgesio. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti.

Read more
11 gegužės, 2023 | Patarimai

Šunų lojimas ir kaip to išvengti

Šunų lojimas yra natūralus jų elgesys, padedantis bendrauti su savo šeimininkais ir aplinkiniais. Tačiau kartais šis elgesys gali tapti nepakeliamas, kai jis tampa per dažnas ar trikdo ramybę. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl šunys loja, ir kaip padėti jiems išmokti lojimo kontrolės.

Read more