Chaos Plieninė iltis
22 gegužės, 2023

Internationale Gebrauchshund Prüfung (IGP), anksčiau žinomas kaip IPO, yra tarptautinis šunų sporto standartas, kuris apima tris disciplinas: pėdsakų sekimą, paklusnumą ir apsaugą. IGP šunų sportas yra labai populiarus visame pasaulyje ir yra vienas iš labiausiai iššūkių keliančių šunų sporto šakų.

IGP Istorija

IGP sportas atsirado Vokietijoje prieš daugiau nei šimtmetį ir buvo skirtas vokiečių aviganių darbinių savybių patikrinimui. Šis sportas buvo sukurtas siekiant užtikrinti, kad šunys, ypač aviganiai, būtų tinkamai paruošti darbui. Laikui bėgant, šis sportas tapo populiarus visame pasaulyje ir dabar yra vienas iš labiausiai pripažintų šunų sporto šakų.

Pėdsakų Sekimas

Pėdsakų sekimo disciplinoje šunys turi sekti žmogaus pėdsakus per lauką, kuris buvo paliktas prieš tam tikrą laiką. Šunys turi rasti ir parodyti daiktus, kurie buvo palikti pėdsake. Tai reikalauja didelės koncentracijos ir atsidavimo užduočiai. Šis procesas yra panašus į detektyvo darbą, kai šuo turi rasti užuominas ir sujungti juos į visumą, kad atskleistų „istoriją”, kurią pasakoja pėdsakai. Ši disciplina yra naudinga, nes ji skatina šunų protinį vystymąsi, padeda stiprinti jų uoslę ir yra būtina dalis bet kokio šunų dresavimo.

Chaos Plieninė iltis
Chaos Plieninė iltis

Paklusnumas

Paklusnumo disciplinoje šunys turi atlikti įvairias komandas, tokius kaip sėdėti, gulėti, likti vietoje, šokinėti per šuolius ir atlikti daugybę kitų užduočių. Šunys turi rodyti paklusnumą ir koncentraciją, o šeimininkai – gebėjimą valdyti ir vadovauti savo šunims. Tai yra tarsi šokis, kuriame šuo ir šeimininkas yra partneriai, o harmonija ir tarpusavio supratimas yra raktas į sėkmę. Paklusnumo disciplina yra naudinga, nes ji skatina šunų socializaciją, padeda išmokyti juos elgtis tinkamai ir yra būtina dalis bet kokio šunų dresavimo.

Chaos Plieninė iltis

Apsauga

Apsaugos disciplinoje šunys turi rodyti savo gebėjimus apsaugoti savo šeimininką ir reaguoti į grėsmes. Šunys turi rodyti drąsą ir pasitikėjimą, bet tuo pačiu metu turi būti kontroliuojami ir nereaguoti pernelyg agresyviai. Tai yra tarsi vaidinimas, kuriame šuo yra herojus, kuris saugo savo šeimininką nuo pavojų. Apsaugos disciplina yra naudinga, nes ji skatina šunų pasitikėjimą savimi, padeda jiems išmokti reaguoti į grėsmes ir yra svarbi dalis šunų apsaugos dresavimo dalis.

Chaos Plieninė iltis
Chaos Plieninė iltis

IGP šunų sportas yra puikus būdas stiprinti ryšį tarp šuns ir šeimininko, gerinti šunų fizinę būklę ir skatinti jų protinį vystymąsi. Be to, tai yra puiki proga šeimininkams išmokti daugiau apie savo šunų elgesį ir gebėjimus. IGP yra daugiau nei paprastas šunų dresavimas – tai yra sporto šaka, kuri reikalauja tiek fizinio, tiek protinio pasirengimo, ir kuri gali suteikti tiek šunims, tiek jų šeimininkams daug džiaugsmo ir pasitenkinimo.

„Plieninė Iltis” šunų dresavimo mokykla siūlo IGP kursus šunų vedliams. Tai puiki proga tobulinti savo įgūdžius ir dar labiau susipažinti su šia įdomia ir iššūkių pilna šunų sporto šaka.